Anasayfa  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  Reklam  |  İletişim  |  Künye  |  Site Haritası
 
video

GÜNDEM

Bayburt un Kurtuluşu 21 Şubat 1918

17 Şubat 2016 - 05:59Bayburt, Anadolu nun tarihe tanıklık etmiş kadim şehri. Bu kadim şehir tarihinde birçok savaşa ve çileye şahit olmuş. Osmanlı Devleti nin son savaşında yani Birinci dünya savaşında Kafkas cephesinde adına yakışır şekilde bir savunma yapmıştır. Rus birlikleri Sarıkamış tan sonra batıya doğru ilerlememişler ve Kars, Erzurum, Trabzon u işgal etmişlerdir. General Yudenich komutasındaki 150 bin kişilik Rus birliklerinin önünde bir engel kalmıştır. O da Kop dağlarıdır; İste burada Çakmastan, Kop dağına kadar olan bölgede aylarca süren Tarihte 2. Plevne Savunması diye adlandırılan müthiş direniş yapılmıştır. Halit Paşanın da idaresinde yaşanan bu Türk birliklerinin amansız savunma yapması sonucunda Rusların Adeta bölgede çakılmasına neden olmuştur. Kop dağlarında 1916 yılının bahar aylarında (Mart,Temmuz) olan bu müthiş savunma sonucu Ruslar çok ağır zayiatlar vermiştir.
 

Şehrimiz Harabe Yapılardan Kurtuluyor

15 Şubat 2015 - 14:40Şehrimize yakışmayan görüntülere neden olan, tarihi önem arz etmeyen, tehlikeli, boş ve bakımsız harabe binaların yıkımları devam ediyor.
 

Bayburtspor 3. Lige Yüksedi

10 Mayıs 2014 - 09:29Bayburt gurup il özel idare sporun Gurubunda Şampiyon olmasının ardından Playof ta ki rakibi Mardinspor la Malatya inönü stadındaki karşılaşmada rakibini üstün bir oyun sergileyerek 3-O Mağlup etti.
 

Sanal alemde çıkan bilgilere itibar etmeyin. Her ne şartta olursa biz çıkıp yeneceğiz

09 Mayıs 2014 - 17:06Bayburt Gurup Özel İdare Spor''da final maçı için geriye sayım başladı. Malatya''da kamp çalışmalarını sürdüren Bayburt Gurup Özel İdare Spor teknik direktörü Bülent Topuzoğlu final maçına iki gün kala önemli açıklamalar yaptı.
 

Geleceğin Fotoğraf Sanatçıları; Öğrendiklerini Pratiğe Döküyor

09 Mayıs 2014 - 16:54Bayburt Gazeteciler Cemiyeti tarafından SODES Programı kapsamında yürütülen İSTİHDAMIN FOTOĞRAFI Projesi faaliyetleri devam ediyor.
 

Erikdibi Köyü'ne hatıra ormanı

28 Nisan 2014 - 10:26Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Bayburt Merkez Erikdibi köyünde “Ağaçlandırma ve Fidan Dikme” etkinliği gerçekleştirdiler.
 

Belediye Başkanı Mete Memiş Göreve Başladı

06 Nisan 2014 - 06:2630 Mart 2014 yerel seçimlerin ardından sandıktan galip ayrılan Belediye Başkanımız Mete Memiş, mazbatasını aldıktan sonra düzenlenen törenle eski Başkanımız Hacı Ali Polat’tan görevi devraldı.
 

Bayburt Üniversitesi Macaristan’ın Budapeşte şehrinde

06 Nisan 2014 - 06:21Bayburt Üniversitesi Macaristan’ın Budapeşte şehrinde 24-28 Mart tarihleri arasında Szent İstivan Unıversıty’de düzenlenen uluslararası etkinliğe katıldı.
 

Kütüphaneler Haftasını Okuyarak Kutladık

06 Nisan 2014 - 06:18Bu yıl “Hayat Boyu Kütüphaneler” temasıyla 50. Kütüphaneler Haftası kapsamında üniversitemizde 81 ilde aynı anda gerçekleştirilen okuma etkinliği düzenlendi.
 

Bayburt Üniversitesi Yeni Kütüphanesine Kavuştu

06 Nisan 2014 - 06:12Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi bünyesinde kurulan Prof. Dr. Asri Çubukçu kütüphanesinin açılışı bugün İlahiyat Fakültesinde gerçekleştirildi.
 


<1234567891011>
icon BAYBURT REHBERİ
icon Önemli Telefonlar icon Siyaset icon Tarihçe
icon Vakıf ve Dernekler icon Coğrafi Yapı icon Ekonomi
icon Gezilecek Yerler icon Şairler icon Spor
icon Dede Korkut icon Sanatçılar icon Türküler
icon Kitaplar icon Yemekler icon Barlar
icon Yerel Kıyafetler icon Bayburt Taşı icon Oyunlar
icon Nöbetçi Eczaneler icon Sağlık icon Eğitim

 Köşe Yazıları
 
 Foto Galeri
 
 Video Galeri