Anasayfa  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  Reklam  |  İletişim  |  Künye  |  Site Haritası
 
video

Belediye Başkanı Mete Memiş Göreve Başladı

06 Nisan 2014 - 06:26
GÜNDEM
Okunma : 15318
Yorumlar : 0

30 Mart 2014 yerel seçimlerin ardından sandıktan galip ayrılan Belediye Başkanımız Mete Memiş, mazbatasını aldıktan sonra düzenlenen törenle eski Başkanımız Hacı Ali Polat’tan görevi devraldı.

Belediyemiz başkanlık makamında gerçekleştirilen devir teslim töreninde Belediye Başkanımız Mete Memiş ve Ak Parti Belediye Meclis Üyelerini eski Belediye Başkanımız Hacı Ali Polat ve eski meclis üyeleri karşıladı. Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Daştan, Ak Partililer ve vatandaşların katıldığı devir teslim töreninde eski Belediye Başkanımız Polat konuşma yaptı.

Bu Bir Bayrak Yarışı

Eski Belediye Başkanımız Polat konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Vicdanen çok rahatım. Çünkü Ak bir belediyeden aldığım belediyeyi Ak bir belediyeye teslim etmenin huzurunu yaşıyorum. Bu bir bayrak yarışı. Herkesin görevi eline aldığı bayrağı bir sonraki koşucuya teslim etmektir diye düşünüyorum. Rabbimin takdiri ve vatandaşımızın tasvibi ile ben bu görevi devraldım ve şu anda sizlerin huzurunda bana verilen bu görevi devrediyorum. Öncelikle il başkanımızı seçim süresince geçirmiş olduğu başarılı süreçten dolayı tebrik ediyorum. Bu sonucun doğmasında emeği geçen herkesi kutluyorum. Mete hocamı tebrik ediyorum. Zor bir göreve bilerek talip oldu. Ben görevi devraldığım zaman da zor bir dönemdi, şu anda devredeceğim dönem de yine zor bir dönem. İnsanlar hem doğalgaz gelsin diyorlar hem de yollarımız bozulmasın diyorlar.”

Biz Gelecek Seçimi Değil, Gelecek Nesli Düşünerek Hareket Ediyoruz

“Daha önce dediğim gibi bu görev bir bayrak yarışı. Önemli olan geride eserler bırakmaktır. Ben yeteri kadar eser bıraktığımı düşünüyorum. Bunları yaparken de gerek kendi gücümüzü gerekse kurduğumuz dostlukların neticesince kardeş belediyelerimizin gücünü çok kullandık. Kendimden sonraki yönetime en önemli eserim diye emanet olarak bıraktığım bir konudan bahsederek sözlerime nihayet vereceğim. Bayburt Belediyesi’nin ek kaynaklara ihtiyacı var. Ek kaynak olmadan belediyemizin hizmet elde etme imkânı maalesef yoktur. İller Bankası’ndan gelen ödenek ile ancak sabit giderler karşılanabiliyor. Bu para ile hizmet üretme imkânı olmadığı için Bekir Bey’in (Çetin) imzaladığı, benim de çalışmalarda bulunduğum HES projesine ihtiyaç var. Biz hep şunu söyledik; ‘biz gelecek seçimi değil gelecek nesli düşünerek hareket ediyoruz.’ Başbakanımızdan aldığımız talimat ve enerji bu yöndeydi.”

Hizmet Sürem İçerisinde Kimseyi Kırmamaya Gayret Ettim

“Görev sürem içerisinde özellikle benden desteğini esirgemeyen başta il başkanımız Yusuf Bey (Elçi) ve teşkilatımız başta olmak üzere, belediye meclis üyelerimize, belediye personelimize teşekkür ediyorum. Hizmet sürem içerisinde kimseyi kırmamaya gayret ettim. Vatandaşımızın nazı ile oynamaya gayret ettim. Kalbini kırdığım olduysa da haklarını helal etsinler. Benim kimsede hakkımın olduğunu düşünmüyorum. Herkese hakkımı helal ediyorum. Bundan sonra benden hangi konuda destek talep edilirse bu talepleri olumlu olarak karşılayacağımı buradan ifade etmek istiyorum. Sonucun Bayburt’umuza ve ülkemize hayırlı olmasını cani gönülden temenni ediyorum. Herkese başarılar diliyorum.”

Bayburt Kazandı, Türkiye Kazandı

Belediye Başkanımız Mete Memiş’te eski belediye başkanımıza çalışmalarından ötürü teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi:

“Hepinizi Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Herkese saygılar sunuyorum. Kıymetli basın mensupları özellikle şehirlerin hafızası olarak sizleri nitelendiriyorum. Bu anlamda da yaptığınız çalışmalardan dolayı da sizlere teşekkür ediyorum. Sayın Başbakanımız ve bizler 30 Mart milat olacak dedik. Dediğimiz gibi bu seçim hem Bayburt’umuz için hem de ülkemiz için bir milat oldu. Yeni Türkiye’den yana olanlar kazandı. Bayburt kazandı, Türkiye kazandı, Suriye kazandı, Mısır kazandı, Arakan kazandı, Myanmar kazandı… Yani dünyadaki bütün Müslümanlar kazandı. Bu anlamda; bu seçim süresi boyunca kıymetli Bayburt halkının göstermiş olduğu tutum ve davranışlar oldukça hoşumuza gitmiştir. Bayburt halkına yakışır bit tutum içerisinde sevgi ve saygı ile birbirimizle selamlaştık. Sonuç olarak da buraya geldik. Yine siyasi partilerimizin değerli yöneticilerinin seçim süresi boyunca göstermiş oldukları nazik davranış tutumlarına teşekkür ediyorum.”

Yalnız Bayburt Adına Taraf Olacağız

“Belediyeciliğini, belediyesini devraldığımız değerli kardeşim, arkadaşım Sayın Hacı Ali Polat Bey’e hem bir arkadaşı olarak hem de Bayburt’umuza yapmış olduğu hizmetler için teşekkür ediyorum. Belediyemizi AK Parti belediyeciliği olarak devam ettirmenin huzuru içerisinde olacağız. AK Parti belediyeciliği katılımcı, sosyal, kültürel, çevre dostu ve hizmet belediyeciliği olacaktır. Bu anlamda şunu söylüyorum; Bu kardeşiniz herkese partileri ne olursa olsun ister misafir olsunlar ister mukim, ister müdür olsunlar ister memur olsunlar Bayburt’umuzun içerisinde yaşayanlara ve dışarda yaşayan kardeşlerimize yani herkese eşit mesafede olacaktır. Yalnız Bayburt adına taraf olacağız. Şehrimize iklim kazandıracak, vizyon kazandıracak ve her türlü fikrin destekçisi olacağız.”

Basın Mensuplarımızın Görüşlerine Muhakkak Müracaat Edeceğiz

“Demokratik kültüre sahip, çoğulculuğu ve katılımcılığı önemseyen bir belediyecilik anlayışı ile diyoruz ki; Bayburt’umuz için yapacağımız her önemli işte sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, muhtarlarımızın, belediye meclis üyelerimizin, bütün belediye mensuplarımızın ve şehrimizin hafızası sayılan kıymetli basın mensuplarımızın görüşlerine muhakkak müracaat edeceğiz. Şehrimizin yetiştirdiği nitelikli insanları şehrimizle ilgilenen insanlar haline getireceğiz.”

Yüreğimiz de Ortaya Koyacağız

“Bizler belediyeciliği makam ve ikbal kapısı olarak görmedik, görmeyeceğiz. Belediyecilik bizim için halka hizmettir. Bunun için bu güne kadar yapılan bütün hizmetler halkımız ve milletimiz içindir. Bundan sonra da yapılacak olan bütün hizmetler yine halkımız için olacaktır. Bu konuda insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi bizim için çok önemlidir. Belediyecilik anlayışımız insanları şehirle tabiat arasında seçim yapmak zorunda bırakmayacak. Şehir ile tabiatı iç içe yaşayacak bir hizmet anlayışı güdeceğiz. Bayburt’umuzu Başbakanımızın ortaya koyduğu gibi 2023 vizyonu ile buluşturacak hep birlikte el ele omuz omuza vererek Bayburt’umuzu daha temiz, daha yaşanılabilir ve özlenen Bayburt haline getireceğiz. Şimdiye kadar yapılan hizmetler müteşekkiriz. Ancak yapılanları yeterli görmeyip daha çok hizmet etmenin, daha çok fayda sağlamanın şehrimizi daha ileri taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Sadece elimizi ve bilgimizi değil aynı zamanda yüreğimiz de ortaya koyacağız.”

Kıymetli Bayburt Halkı Bize Çok Dua Edin

“Kıymetli arkadaşlarım tüm bu duygu ve düşüncelerle şerefli topluluğunuzu en kalpten selamlarımla selamlıyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum. Şunu ifade etmek istiyorum; aldığımız görevin sorumluluğu omuzlarımızda bir yük olarak kalacaktır. Biz bu sorumluluğu taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Kıymetli Bayburt halkı bize çok dua edin. Birileri duadan rahatsız olsa da, birileri bedduanın tarafı olsa da bizler duadan yanayız ve bu kardeşiniz de sizlerden dualarınızı bekliyor. Dualarınızı bizlerden esirgemeyin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Çok teşekkür ediyorum.”

Görevini büyük bir memnuniyetle devrettiğini ifade eden eski başkanımız Polat, Belediye Başkanımız Memiş'e şehrin anahtarını, belediyenin mührünü ve Kur'anı Kerim takdim etti. Belediye personeli ile vedalaşarak belediyeden ayrılan eski başkanımız Polat'ı Belediye Başkanımız Mete Memiş kapıya kadar uğurladı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunan Belediye Başkanımız Memiş, makamına geçerek tebrikleri kabul etmeye başladı.

 
  Yorumlar


Henüz kayıtlı yorum yoktur ....

icon BAYBURT REHBERİ
icon Önemli Telefonlar icon Siyaset icon Tarihçe
icon Vakıf ve Dernekler icon Coğrafi Yapı icon Ekonomi
icon Gezilecek Yerler icon Şairler icon Spor
icon Dede Korkut icon Sanatçılar icon Türküler
icon Kitaplar icon Yemekler icon Barlar
icon Yerel Kıyafetler icon Bayburt Taşı icon Oyunlar
icon Nöbetçi Eczaneler icon Sağlık icon Eğitim

 Köşe Yazıları
 
 Foto Galeri
 
 Video Galeri