Anasayfa  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  Reklam  |  İletişim  |  Künye  |  Site Haritası
 
video

Bayburt’un KPSS başarısının arkasındaki sır

01 Eylül 2012 - 15:16
GÜZEL ŞEYLER OLUYOR
Okunma : 4680
Yorumlar : 0

Bayburt, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Eğitim Bilimleri alanında Türkiye genelinde ikinci oldu.

7-8 Temmuz tarihlerinde yapılan KPSS’de, Bayburt ili Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri alanlarında Türkiye genelinde en başarılı 10 il arasına girerek dikkat çekti. Bayburt, il genelinde Eğitim Bilimleri dalında sınava giren 425 adayın 60.504 ham puan ortalamasıyla ikinci sıraya yerleşirken, il genelinde 900 adayın katıldığı Genel Yetenek alanında 29.833 ham puan ortalamasıyla dokuzuncu ve yine il genelinde 900 adayın yarıştığı Genel Kültür alanında ise 27.641 ham puan ortalamasıyla dördüncü olma başarısını gösterdi.


Böylece Bayburt ili, KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri olmak üzere her 3 alanda da ilk 10 il arasına girerek önemli bir başarıya imza attı.


Bayburt’un KPSS’de yakaladığı başarıda en büyük pay şüphesiz Bayburt Üniversitesi… Bayburt’ta KPSS Eğitim Bilimleri alanında sınava giren 425 adayın büyük kısmını, Bayburt Üniversitesi Bayburt Eğitim Fakültesi’nden mezun durumda olan öğrenciler oluşturuyor. Ayrıca il genelinde KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavına giren 900 adayın önemli bir kısmını da yine Bayburt Üniversitesi’nde lisans ve önlisans öğrenimi görüp mezun durumda olan öğrenciler oluşturuyor. Bayburt Üniversitesi öğrencilerinin elde ettiği bu başarıyla Bayburt ili, aynı zamanda İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Ankara gibi gelişmiş illeri de geride bırakmış oldu.


Bayburt’un KPSS’de yakaladığı bu başarısı ilk değil. Geçen yıl Eğitim Bilimleri sınavında birinci sırada bulunan Bayburt bu yıl ikinci sırada yer aldı. Geçen yıl Genel Yetenek sınavında beşinci olan Bayburt bu yıl aynı alanda dokuzuncu sırada. Genel Kültür alanında ise geçen yıl onuncu sıradayken bu yıl dördüncülüğe yerleşmiş durumda.

 
  Yorumlar


Henüz kayıtlı yorum yoktur ....

icon BAYBURT REHBERİ
icon Önemli Telefonlar icon Siyaset icon Tarihçe
icon Vakıf ve Dernekler icon Coğrafi Yapı icon Ekonomi
icon Gezilecek Yerler icon Şairler icon Spor
icon Dede Korkut icon Sanatçılar icon Türküler
icon Kitaplar icon Yemekler icon Barlar
icon Yerel Kıyafetler icon Bayburt Taşı icon Oyunlar
icon Nöbetçi Eczaneler icon Sağlık icon Eğitim

 Köşe Yazıları
 
 Foto Galeri
 
 Video Galeri