Anasayfa  |  Sık Kullanılanlara Ekle  |  Reklam  |  İletişim  |  Künye  |  Site Haritası
 
video

Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali POLAT

08 Eylül 2012 - 15:42
SİYASET
Okunma : 5196
Yorumlar : 0

1967 Yılında Bayburt Helva Köyünde doğdum. İlkokulu ve hafızlığı köyümde, orta ve lise tahsilimi Bayburt Anadolu İmam Hatip Lisesinde, yüksek tahsilimi Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde 1992 yılında tamamladım.

1992-94 yılları arasında Giresun /Eynesil İmam-Hatip Lisesinde öğretmenlik,1994-95 yılları arasında Bitlis/Tatvan’da kısa dönem askerlik,1995’ten 01/12/2008 tarihine kadar Bayburt Anadolu  İmam-Hatip Lisesinde öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve yurt müdürlüğü yaptım. Bu sürede Bayburt İl müftülüğünün “tebliğ ve İrşad” ekibinde merkez camilerde fahri vaizlik yaptım.

28 MART 2004 Mahalli İdareler Seçiminde Bayburt Belediye Başkanlığına Ak Partiden aday adayı oldum, aday olamadım. Memur-Sen Konfederasyonu Bayburt İl Başkanlığı yaptım. Eğitim-Bir-Sen Bayburt şubesinin kurucu üyesiyim Bayburt’a özgü mahalle odalarından üç tanesini bünyesinde bulunduran Esentepe Mahallesi Geliştirme Güzelleştirme  ve Tanıtma Derneği yönetim kurulu başkanlığı yaptım.Şehit Nevzat Kaya İlköğretim okulunda 2000-2009 yılları arasında Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptım. Kurtuluş spor Kulübünün yönetim kurulu başkan yardımcısıyım. Deniz Feneri Derneğinin gönüllü sosyal inceleme elemanıyım. Akra Fm (akradyo)’nun Bayburt temsilcisi ve sponsoruyum. 1997 yılında Otogaz dönüşüm sistemlerini 1999 yılında da otogaz dolum istasyonunu Bayburt’a ilk getiren , şu anda iki akaryakıt, bir servis istasyonunu bünyesinde bulunduran BAYBURT PETROL Ltd.Şti.’nin kurucu ortağıyım.1995/1999 yılları arasında Bayburt’ta faaliyet gösteren Hakyol Eğitim- Yardımlaşma ve Dostluk Vakfı’nın  Bayburt şube kurucusu ve yönetim kurulu başkanlığını yaptım. 2004-2007 yılları arasında Bayburt spor kulübü yönetim kurulu üyeliği yaptım.

 
  Yorumlar


Henüz kayıtlı yorum yoktur ....

icon BAYBURT REHBERİ
icon Önemli Telefonlar icon Siyaset icon Tarihçe
icon Vakıf ve Dernekler icon Coğrafi Yapı icon Ekonomi
icon Gezilecek Yerler icon Şairler icon Spor
icon Dede Korkut icon Sanatçılar icon Türküler
icon Kitaplar icon Yemekler icon Barlar
icon Yerel Kıyafetler icon Bayburt Taşı icon Oyunlar
icon Nöbetçi Eczaneler icon Sağlık icon Eğitim

 Köşe Yazıları
 
 Foto Galeri
 
 Video Galeri